Koronavírus: elmaradnak az istentiszteletek Felvidéken

2020. március 11., címkék: felvidéki reformátusok (szrke)

Két hétig elmaradnak a református istentiszteletek Szlovákiában, mert a szlovák tisztifőorvos rendelkezése alapján március 23-ig az egész országban tilos sportrendezvények, tömegrendezvények, gyűlések megtartása. A felvidéki református egyház arra bátorítja a híveket, hogy otthon tartsanak áhítatot a családok, és keressék az interneten, a médiában a lelki tartalmakat.

Közös látásmód kimunkálása

2019. április 15., címkék: felvidéki reformátusok (szrke), külügy, Generális Konvent, generális konvent

Kétnapos tanácskozást tartott április 8-án és 9-én Rimaszombatban a Református Külügyi Fórum, melynek célja a párbeszéd elmélyítése és a közös stratégia tervezése a külkapcsolatokat illetően a Kárpát-medencei magyar református egyházakon belül.

A Himnuszt énekelni elidegeníthetetlen jogunk

2019. április 06., címkék: felvidéki reformátusok (szrke)

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zsinati Tanácsa hivatalos nyilatkozatban reagált a Szlovák Nemzeti Tanács törvénymódosítására, amellyel más nemzetek himnuszának használatát korlátozza a Szlovák Köztársaság területén.

Találkozó a Csehtestvér Evangélikus Egyház vezetővel

2019. január 30., címkék: felvidéki reformátusok (szrke)

„Hálásak vagyunk azért, hogy annak idején magyar református prédikátorok érkeztek Cseh- és a Morvaországba, akiknek köszönhetően épültek a református, protestáns gyülekezetek” – hangzott el egyebek mellett azon a kétnapos szakmai tanácskozáson, amelyet a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház és a Csehtestvér Evangélikus Egyház vezetőinek részvételével tartottak Rimaszombatban.

A tájékoztatás anatómiája

2018. október 03., címkék: felvidéki reformátusok (szrke)

Kommunikációs tréningen vesznek részt református lelkipásztorok és pedagógusok a rimaszombati Csillagházban október 2. és 4. között.

Mozdulj meg a másik felé!

2018. augusztus 17., címkék: élesztő, felvidéki reformátusok (szrke), firesz, ifi

„Kérdezd meg, mit kell tenned, vagy kinek kell segítened! Isten azt kéri tőlünk, ilyen módon váltsuk aprópénzre a keresztyénséget" – Szanyi György kárpátaljai lelkipásztor gondolataival kezdődött a felvidéki református fiatalok ÉlesztŐ elnevezésű találkozója.